Największe wydarzenie w branży kryptowalut w tym tygodniu ISN’T Coinbase: Erik Voorhees

Pierwszy prawdziwie natywny cross-chain DEX wkrótce zostanie uruchomiony.

Dyrektor generalny ShapeShift i niezłomny w branży kryptograficznej Erik Voorhees zasugerował, że uruchomienie Thorchain jest prawdopodobnie największym wydarzeniem w branży kryptograficznej w tym tygodniu

A biorąc pod uwagę, że wszystkie oczy w kryptowalutach są na bezpośrednim notowaniu głównej amerykańskiej giełdy Coinbase na giełdzie Nasdaq w środę – z potencjalną wyceną 140 miliardów dolarów według giełdy instrumentów pochodnych FTX – to dość duże roszczenie.

Uruchomienie Thorchain zaplanowano na wtorek, 13 kwietnia, i będzie to pierwszy raz, kiedy natywne aktywa kryptograficzne mogą być sprzedawane na DEX w unikalnych łańcuchach bloków bez technologii pomostowej lub owijania tokenów.

W tweecie z 12 kwietnia Voorhees zapewnił, że uruchomienie natywnej zdecentralizowanej wymiany międzyłańcuchowej (DEX) otworzy nowy grunt dla kryptowalut.

„Thorchain nie ma mostów. Nie ma opakowania. To rodzime aktywa, po raz pierwszy w historii wymieniane między sieciami w sposób zdecentralizowany ”- wykrzyknął Voorhees

Thorchain poprowadzi imprezę inauguracyjną na platformie społecznościowej Clubhouse we wtorek o 18:00 czasu wschodniego. W wydarzeniu wezmą udział niektóre z największych nazwisk kryptowalut, w tym Voorhees i kilku dyrektorów ShapeShift, partner zarządzający Multicoin Capital Tushar Jain, współzałożyciel Delphi Digital Yan Liberman i kilka innych.

DEX będzie początkowo hostować pary dla Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash i Binance Coin, z planami wspierania innych aktywów kryptograficznych w przyszłości.

Thorchain działa podobnie jak inni zautomatyzowani twórcy rynku, tacy jak Uniswap, ale z ważną różnicą, że umożliwia handel i wymianę aktywów kryptograficznych z zupełnie różnych łańcuchów bloków i sieci.

Thorchain jest oparty na protokole konsensusu Tendermint, który jest również powiązany z ekosystemem Cosmos. Giełda jest wspierana przez rodzimy token RUNE, który działa jako zabezpieczenie ułatwiające transakcje.

Zasoby są obsługiwane przez protokół, gdy łańcuchy bloków zostaną dodane do międzyłańcuchowej sieci Thorchain, zwanej „chaosnet”. Chaosnet umożliwia wymianę aktywów bez polegania na pośrednikach zewnętrznych, takich jak na przykład depozytariusze opakowanych wersji BTC.

Na przykład, aby zamienić BTC na ETH, giełda zamieniłaby BTC na RUNE, które są następnie wymieniane na ETH. Wszystko to odbywa się z dużą szybkością, aby mieć pewność, że handel pośredniczący nie wpłynie na użytkownika.

Wzrosło zapotrzebowanie na rozwiązania międzyłańcuchowe, zwłaszcza z sektora DeFi. 8 kwietnia Cointelegraph poinformował, że międzyłańcuchowy most aktywów i centrum aplikacji ChainSwap zamknął rundę finansowania strategicznego o wartości 3 milionów dolarów, prowadzoną przez Alameda Research.

Thorchain opracowuje również natywny portfel o nazwie Asgard X, który zostanie zbudowany w celu bezpośredniej interakcji z „chaosnetem”, umożliwiając przechowywanie tokenów unikalnych łańcuchów bloków w jednym portfelu.

Według Coingecko, natywny token platformy, RUNE, płonął, w ciągu ostatnich 24 godzin wzrósł o 13% i osiągnął najwyższy w historii poziom 12,65 USD.