Były prezes Prudential Securities uważa, że Bitcoin jest bezpiecznym niebem w obliczu pandemii.

George Ball, były prezes Prudential Securities, a obecnie prezes Sanders Morris Harris, zasugerował, że Bitcoin Revolution lub inne waluty kryptońskie mogą być „bezpieczną przystanią“ dla inwestorów i inwestorów jako alternatywna inwestycja.

W wywiadzie dla firmy Reuters, George Ball, były dyrektor generalny Prudential Securities, a obecnie dyrektor generalny Sanders Morris Harris, powiedział, że Bitcoin lub inna waluta kryptograficzna jest „bardzo atrakcyjna“ zarówno w perspektywie długoterminowej, jak i krótkoterminowej i przewidział, że więcej osób zwróci się do rynku kryptograficznego po Labor Day.

„Rząd nie może wiecznie stymulować rynków.“
George Ball powiedział, że rząd nie może wiecznie stymulować rynków. Dodał, że „Powódź płynności się skończy. Prędzej czy później, rząd musi zacząć płacić za niektóre z tych bodźców, za niektóre z deficytów, za niektóre z zasłużonych, bardzo inteligentnych dotacji, że jest dostarczanie do ludzi.

Czy zamierzają podnieść tak wysokie podatki? A jeśli nie, to czy będą drukować pieniądze? Jeśli będą drukować pieniądze, to zrujnuje to walutę i prawdopodobnie nawet takie rzeczy jak TIPS – skarbowe papiery wartościowe chronione przed inflacją – mogą zostać uszkodzone.“

Doszedł do wniosku, że prawdopodobnie doprowadzi to do tego, że bardzo zamożni inwestorzy i handlowcy zwrócą się do Bitcoin i innych kryptokurwalut.

Adopcja Bitcoinów wzrasta w obliczu pandemii.

Przyjęcie Bitcoin wzrosła w obliczu trwającej pandemii, ponieważ ludzie nadal unikają rozliczania płatności w pieniądzach fizycznych. Kilka krajów afrykańskich, w tym Nigeria, zgłosiły wszech czasów wysokich obrotów Bitcoin na platformach P2P.

Wcześniej, Mike Novogratz, dyrektor generalny firmy Galaxy Digital Digital, powiedział, że zauważył, że nowi gracze, w tym funduszy hedgingowych i osób o wysokich dochodach, zostały zakupione krypto w obliczu wstrząsu finansowego spowodowanego przez trwającą pandemię. W czasie pisania, Bitcoin zmienia ręce na nieco powyżej 11.800 dolarów z byków znaków rynku.